Lymfatická (mízní) soustava je jednosměrná soustava lidského těla, vedoucí lymfu (mízu) z mezibuněčných prostor do krve mízními cévami. Větší mízní cévy se označují jako mízovody (např. hrudní mízovod – kde ústí míza do žil). Lymfatický systém se stará o včasný a dostatečný přesun veškerých zplodin a odpadů organismu z těla ven. Jeho hlavní funkcí je obrana proti různým patologickým dějům a podílí se na imunitě lidského těla. Hraje také neodmyslitelnou roli při detoxikaci organismu. Rozvádí po těle lymfu, průzračnou, bezbarvou tekutinu, v níž jsou rozmístěny všechny buňky těla. Lymfa je tedy všechny pročišťuje.
Lymfatické uzliny jsou velmi důležitým orgánem lymfatického systému. Před přístrojovou nebo manuální lymfodrenáží je velmi důležité speciálními hmaty tyto lymfatické uzliny vyprázdnit – uvolnit. Tím se zajistí bezproblémový odtok mízy. Vždy je nutno uvolnit krční uzliny (terminy), podpažní uzliny (axily), tříselné uzliny a hlavní mízovod na vnitřní straně stehen.  Lymfa odvádí zplodiny metabolismu, toxiny, odumřelé buňky, nádorové buňky, bakterie, tukové kapénky, lymfocyty (bílé krvinky) a proteiny (bílkoviny). Protéká přes mízní uzliny, které některé tyto látky zachycují a likvidují. Mízní uzliny jsou během lymfatické masáže více zatíženy. Musí přefiltrovat větší množství mízy. Nejsou-li odborně vyprázdněny a ošetřeny, můžou se zablokovat a průtok lymfy se zpomalí nebo zastaví. Potom dochází k otokům (lymfedémům) a hromadění odpadních látek, které můžou zapříčinit záněty a celkové oslabení imunitního systému.

Existuje mnoho přístrojů zaměřených na lymfodrenáže, rozdíly v jejich kvalitě jsou však naprosto zásadní. Tlaková terapie musí probíhat odborně a uvolnění lymfatických uzlin je nutným předpokladem prevence otoků vzniklých následkem této procedury. Lymfodrenážní přístroj Ballancer® má jako jediný na trhu unikátní program Pre-Therapy®, který před každou masáží uvolňuje lymfatické uzliny v tříslech a v podpažních jamkách. Tím chrání před následky neodborně prováděné lymfodrenáže a zbavuje provozovatele velké části rizika.
beauty_systems_lymfaticky_system

zp8497586rq

Napište nám


    Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky