Co je to lymfodrenáž

Není pochyb o tom, že lymfatická drenáž, známá také jako lymfodrenáž, je účinná terapeutická technika, která využívá jemného tlaku k podpoře toku lymfy v těle a je kladen důraz na přirozený tok lymfatického systému.

Tato metoda se liší od běžné masáže zejména v nižším tlaku a specifických hmatech. Je to ověřená technika, kdy přesné tahy podporují pohyb lymfatické tekutiny směrem k důležitým lymfatickým uzlinám.

Manuální a přístrojová lymfodrenáž

Lymfodrenáž se provádí  buď manuálně, nebo s pomocí speciálních přístrojů, což se nazývá přístrojová lymfodrenáž.

Klíčovou zásadou pro úspěšnou lymfodrenáž je pracovat směrem od periferie těla směrem k srdci, což podporuje cirkulaci krevního a lymfatického systému.

Opačným směrem by mohl vzniknout nepříznivý stav, který by vedl k hromadění lymfy v těle a vzniku otoků.

Správně provedená lymfodrenáž

Při správně provedené přístrojové lymfodrenáži je tedy klíčové dodržování správného směru  a tlaku. Základním principem je nezpůsobit škodu.

Bezpečnost je na prvním místě, ať už se jedná o léčbu konkrétního zdravotního problému, nebo pouhou prevenci. Je nezbytné, aby lymfodrenáž probíhala bezpečně a efektivně.

Zkušený masér nebo terapeut si musí být vědom potřeby individuálního přístupu ke každému člověku, protože lidské tělo je jedinečné a každý má odlišné potřeby.

Skutečnou jistotu a efektivitu přinášejí přístrojové technologie, které umožňují neustálé a přesné monitorování tlaku v návlecích. Díky tomu může přístroj reagovat na aktuální potřeby těla.

Existují dva hlavní způsoby plnění návleků:

  1. Peristaltický cyklus:

    Tento cyklus využívá postupného plnění komor pro správný tok lymfy od konečků prstů (rukou/nohou) směrem ke středu těla, což vytváří plynulou peristaltickou vlnu. Pracují maximálně 3 komory najednou. Jedná se i jemnější drenáž.

  2. Sekvenční cyklus:

    Tato metoda plní postupně  všechny komory od konečků prstů směrem do středu těla najednou, může pracovat buď graduovaným ( postupně klesajícím tlakem směrem ke středu) nebo konstantním (stejným) tlakem.  jedná se i intenzivnější drenáž.

Je důležité, aby návlek používaný při lymfodrenáži byl vyroben z jednoho kusu. To minimalizuje riziko nežádoucího poklesu tlaku, nebo eliminaci tvz. hluchých (neošetřených) míst, jak tomu je u složených/dělených návleků.

Lymfodrenážní přístroje Ballancer® a Lympha Press® od předního světového výrobce splňují všechny tyto náročné standardy.

Díky své efektivitě a bezpečnosti jsou tyto přístroje nejčastěji používanými lymfodrenážními zařízeními jak v oblasti estetiky, tak ve zdravotnictví na celém světě.

V případě jakýchkoli dotazů nás můžete kontaktovat přes kontaktní formulář níže. Rádi se vám budeme věnovat.

Napište nám


    Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky