Lymfatický systém se stará o včasný a dostatečný přesun veškerých zplodin a odpadů organizmu z těla ven. Jeho hlavní funkcí je obrana proti různým patologickým dějům a podílí se na imunitě lidského těla. Lymfatické uzliny jsou velmi důležitým orgánem lymfatického systému. Před přístrojovou nebo manuální lymfodrenáží je velmi důležité speciálními hmaty tyto lymfatické uzliny tzv. otevřít, tedy uvolnit. Tím se zajistí bezproblémová cirkulace lymfy. Je nutno uvolnit krční uzliny (terminy)podpažní uzliny (axily)tříselné uzliny a hlavní mízovod na vnitřní straně stehen.

Lymfa odvádí zplodiny metabolizmu, toxiny, odumřelé buňky, nádorové buňky, bakterie, tukové kapénky, lymfocyty (bílé krvinky) a proteiny (bílkoviny). Mízní uzliny, které tyto látky zachycují a likvidují, jsou během lymfodrenáže více zatíženy. Musí přefiltrovat větší množství mízy. Nejsou-li odborně vyprázdněny a ošetřeny, můžou se zablokovat a průtok lymfy se zpomalí nebo zastaví. Potom dochází k otokům (lymfedémům) a hromadění odpadních látek, které můžou zapříčinit záněty a celkové oslabení imunitního systému.
Existuje mnoho přístrojů zaměřených na lymfodrenáže, rozdíly v jejich kvalitě však jsou naprosto zásadní. Tlaková terapie musí probíhat odborně a uvolnění lymfatických uzlin je nutným předpokladem prevence otoků vzniklých následkem neodborně prováděné procedury.  Lymfodrenážní přístroje Ballancer® a Lympha Press® mají unikátní program Pre-Therapy®, který před každou masáží uvolňuje lymfatické uzliny v tříslech (aplikátor kalhoty) a v podpažních jamkách (aplikátor bunda). Tím chrání před následky neodborně prováděné lymfodrenáže a zbavuje provozovatele velké části rizika.

Odborně prováděná lymfodrenáž

Napište nám


    Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky